Modlitwa - Klasztor Sióstr Bernardynek w Chęcinach

Title
Przejdź do treści
KORONKA DO TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
  Zapraszamy do codziennej modlitwy w intencji kapłanów. Każdego dnia w samo południe, odmawiamy w naszej wspólnocie "Koronkę do Trójcy Przenajświętszej" w intencji kapłanów. Zachęcamy do duchowej łączności z nami przez odmawianie tej modlitwy.
Na dużych paciorkach:
"Ojcze Święty, niech Twoja wola wypełni się w trzecim tysiącleciu; * Niech zapanuje Twoje Królestwo na całej ziemi".
Na małych paciorkach:
"Trójco Przenajświętsza, błogosław całą naszą ziemię; * Przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny".
Na zakończenie:
Zdrowaś Maryjo... (3 razy)
oraz
"Uwielbiam Cię Ojcze i Synu i Duchu Święty. Amen".

  Imprimatur: Kielce 26.10.2007. Ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan
  Codziennie o godz. 15.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie Różaniec. Rozważania do modlitwy różańcowej prowadzi nasz  kapelan O. Aleksy Płatek OFM. W kolejne dni tygodnia, po Mszy św. o godz. 18.00 uczestniczymy w nabożeństwach z uczczeniem relikwii: w poniedziałek - do Świętego Franciszka z Asyżu, we wtorek - do Świętego Antoniego z Padwy (z odczytaniem indywidualnych próśb i podziękowań). W środy modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętego Józefa. W każdy pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w intencji powołań - jest to tzw. "Godzina Święta o Bożym Miłosierdziu" o godz. 17.00, następnie po Mszy św. o godz. 18.00 oddajemy cześć relikwiom Świętej Faustyny Kowalskiej. W każdy drugi czwartek miesiąca odprawiane jest nabożeństwo z uczczeniem relikwii św. Szymona z Lipnicy.
  W codziennych modlitwach chórowych  prosimy za wszystkich, którzy polecają się naszym modlitwom za przyczyną Matki Najświętszej, św. Józefa, św. Jana Pawła II, św. Marii Magdaleny - patronki świątyni klasztornej, a także przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych franciszkańskich. Nasz wspólnota klasztorna żywi szczególną cześć do św. Józefa, któremu poswięcony jest jeden z pięciu ołtarzy naszego kościoła. W klasztorze odbiera cześć także figura św. Józefa, do którego uciekamy się we wszystkich potrzebach.
  Zapraszamy do tradycyjnej korespondencji listowej oraz za pomocą poczty elektronicznej:  
Wróć do spisu treści